Vlastní swim SPA nemusí být snem!

on . Posted in Sport a zdraví

Dnes je velmi moderní slovo SPA, můžeme se s ním setkat prakticky kdekoliv. Málokdo však přesně ví, co to znamená. Pojďme si říct, co to SPA vlastně je. Tento souhrnný název vznikl z latiny "sanus per aquam" a lze pomocí něj zakamuflovat téměř všechny procedury a kúry, které mají, co dočinění s vodou, například minerální, perličkové nebo olejové koupele. Takže právě z tohoto plyne ona popularita slova SPA, které vidíte u každého sebemenšího bazénku nebo hotelové vířivky.

Tradiční čínská medicína! Víte, co to je?

on . Posted in Sport a zdraví

Podzim, respektive jeho chladná část je nekompromisně tady, ráno se setkáváme s mlhami, občas poletuje zmrzlý déšť a na horách sněží. Pro mnoho lidí začíná stresující období, které oslabuje lidské tělo. Při oslabení dostanou šanci klasické nemoci, jako nachlazení, chřipky nebo velmi často migrény. Proč tomu tak je? Slunce se nám ukazuje stále méně a bez jeho paprsků jsou dny tmavé, smutné a chladné. Podobně je na tom i naše mysl. Pomoci by nám mohla tradiční čínská medicína, právě o té bude tento článek.

Bez stravy to nejde ani u cvičení!

on . Posted in Sport a zdraví

Společným jmenovatelem všech druhů cvičení by měla být strava. Ano, správně, ale jaká strava? Na internetu máme možnost nalézt nepřeberné množství diet, rad a nápadů, které by Vám měli zaručit štíhlou linii a dokonalé postavy. Záleží jen na nás, jakou cestou se vydáme, já bych osobně doporučil profesionální přístup.

doplňky stravy

Jak účinně bojovat proti akné?

on . Posted in Sport a zdraví

akné

Trudovitost je onemocnění kůže, které spousta z nás zná spíše pod názvem akné. Pacienti přistupují k léčbě kožního onemocnění různě. Někdo využívá moderní medicínu, někdo se obrací na tradiční čínskou medicínu. A právě na druhou variantu se v následujících řádcích zaměříme.